Free Energy - Volná energie 3 - Nicola Tesla

25. června 2016 v 21:43
... pokračování

Nicola TeslaV oficiálních zdrojích se informace o tomto pánovi podávají velmi opatrně viz. např.
[online]. Zápisník zahraničních zpravodajů. [cit. 25.11.2016]. Dostupné z: http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/zzz/_zprava/1081433.
Velmi zajímavá je tato kniha v češtině. BOKŠAN, Slavko. Nikola Tesla a jeho dílo. Brno, 1947.
Je zde uvedeno spousta informací ze života, ale i laicky vysvětlováno mnoho technických zařízení, která Tesla vynalezl a sestrojil. V podstatě z knihy vyplývá, že nebýt tohoto člověka tak by nebyla většina moderních vymožeností této doby, která nějak souvisí s elektřinou. To nám, ale ve škole neřekli. Tesla také zkoumal působení elektromagnetických vln různých frekvencí a amplitud (chceteli Éteru) na různé látky, výsledky asi někam zmizely. Např. je v knize zmínka že dokázal vytvořit stojatou elektromagnetickou vlnu. Je to možné?

Teslovy patentyTajemství - Nikola - Tesly - SK-titulky, 2012. In: Youtube [online]. 10.10.2012 [cit 2016-11-25].
Dostupné z https://www.youtube.com/watch?v=-1yI2O-9XvU. Kanál uživatele federico666999

http://www.dailymotion.com/video/x2hgb60 tento film jsem viděl se slovenskými tytulky tuším že to bylo na českém ukládacím serveru.

Šílená elektřina Nikoly Tesly https://www.youtube.com/watch?v=FWUL2uXvRW4Teslův transformátor nebo také Tesla Coil
toto jednoduché zařízení sestrojil Tesla a dokázal tak vytvořit vysoké napětí. Uviděl ale ještě něco. Jak je vidět i na tomto videu dokáže rozsvítit třeba zářivku tu ale tenkrát ještě neměli. (Tesla sestrojil také předchůdkyni zářivky - neonovou trubici.) Co je ale zvláštnější že způsobí světélkování v té obyčejné žárovce ta přece neobsahuje plyn, ale pouze vakuum. Není snad tohle důkaz existence éteru? Teoretické podklady pro stavbu jsou zde https://dspace.vutbr.cz/xmlui/bitstream/handle/11012/33420/Bakal%C3%A1%C5%99sk%C3%A1%20pr%C3%A1ce_Petr%20Siuda.pdf?sequence=1&isAllowed=y
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama